Vítějte na oficiálních stránkách Rajhradského fotbalového klubu.

Aktuality

07.06.2022 18:06

Naši starší žáci RAFK se umístili na 2. místě v mezinárodně obsazeném Strahov cup v Praze!!!

První červnový vikend se naši starší žáci účastnili mezinárodního turnaje v Praze - Strahov cup. Byli přihlášeni do kategorie U15, která byly obsazena 13 týmy z Dánska, Německa, Nizozemí a naše Rafka, jako jediný zástupce týmu z České republiky.

Hrací doba utkání byla vždy 2x15minut, hrací sytém celé hřiště 11 na 11. Byly vytvořeny tři skupiny, které se hrály v sobotu a play off podle umístění ve skupinách se hrálo v neděli. Pořadatel nás nalosoval do pětičlenné skupiny, která hrála své zápasy v tréninkovém centru Bohemians Praha v Uhřiněvsi.

Sobota :

Zápas číslo 1: RAFK : Virum-Sorgenfri Boldklub-tým 2 (Dánsko) 3:1

Zasloužené vítězství, celé utkání jsme byli lepším týmem, neproměnili jsme ještě hodně další brankových příležitostí.

Zápas číslo 2: RAFK : FC Kolding Nord- tým 2 (Dánsko) 3:0,

Jediné utkání na umělé trávě jsme zvládli, dali soupeři tři branky a soupeře jsme do žádné šance nepustili.

Zápas číslo 3: RAFK : V.V. Esto- tým 1 (Nizozemí)  2:0,

Soupeř hrál velmi tvrdě se spoustou skluzů a mnoha dalšími zákroky za hranou pravidel. V zápase jsem kopali v prvním poločase dvě penalty, ale ani jednu jsem neproměnili. Ve druhém poločase jsme vstřelili s trestného kopu první branku a poté jsme opět neproměnili další své příležitosti, ale nakonec se nám podařilo tři minuty před koncem vstřelit druhou uklidňující branku.

V dalším zápase jsme se utkali s druhým neporaženým týmem o postup do play off finálové skupiny o 1. místo, v případě prohry o 4-6 místo.

Zápas číslo 4:  RAFK : Viborg SIK- tým 1 (Dánsko) 1:0,

V tomto utkání proti nám nastoupil soupeř, který byl velmi dobrý, snažil se hrát rychlý přechod na dva hbité útočníky. Dařilo se nám soupeři vyrovnat v rychlosti i fotbalovosti  a po jedné rychlé akci od naší obrany a průnikové přihrávce mezi stopery soupeřejsme se ze samostatného úniku dostali do vedení, které zůstalo do poločasu. Ve druhém poločase už nám začali pomalu docházet síly, ale kluci svou bojovností a nadšením pro hru dovedli zápas i s trochou štěstí do vítězného konce a naše jediná branka se nakonec ukázala jako vítězná.

Díky těmto čtyřem výhrám jsme postoupili do nedělního play off – finálové skupiny o 1. - 3. místo.

Neděle

Zápas číslo 1: RAFK : Virum-Sorgenfri Boldklub-tým 1 (Dánsko) 2:1 ,

V prvním poločase jsme se proti vzrůstově výrazně vyspělejšímu soupeři nedokázali výrazněji prosadit a po vlastní chybě v rozehrávce jsme jednou inkasovali. Ve druhém poločase jsem soupeře začali přehrávat, po jedné akci obránce soupeře fauloval našeho hráče v samostatném ůniku a byl vyloučen. Od té chvíle už se nedostali na naši půlku, ale nám se nedařilo vstřelit branku. Nastřelili jsem dvě tyčky, jedno břevno, ale gól stále nic. 7 minut před koncem se nám konečně podařilo protrhnout střeleckou smůlu a vyrovnali jsme. Dvě minuty před koncem jsme rozhodli o našem vítězství střelou z malého vápny z „voleje“ po centru z boku hřiště.

Do druhého utkání jsme nastupovali proti Nizozemskému týmu Fortuna Wormerveer, který dánský tým Virum porazil 4:1, takže proti sobě nastoupili dva do té doby neporažené týmy.

Zápas číslo 2 : RAFK : Fortuna Wormerveer (Nizozemí) 2:4,

Podařilo se nám dobře vstoupit do zápasu, ve 3. minutě jsme šli do vedení 1:0, ale soupeř byl opravdu výborný,rychlý, technicky vybavený a do poločasu skóre otočil na svou stranu třemi brankami na poločasový strav 1:3. Ve druhém poločase se nám ještě podařilo snížit na 2:3, ale navíc už jsme neměli a dvě minuty před koncem jsme dostali ještě jednu branku na konečných 2:4. Musím sportovně přiznat, že kluci z tohoto holandského týmu byli lepší a vyhráli zaslouženě.

Obsadili jsme však nakonec druhé místo ze 14ti týmů, což je pro Rafku a hlavně pro kluky na mezinárodní úrovni velký, ale hlavně po sportovní stránce zasloužený, úspěch. RAFK Rajhrad rezonovalo na Strahově hodně nahlas! Nutno vyzdvihnout také organizátory za úžasnou akci a hlavně úžasný výkon našich kluků.